Programiści React.JS i React Native o pracy w Polcode

Programiści React.js i React Native o pracy w Polcode

Polcode Team
2 minutes read

Programiści, którzy każdego dnia mierzą się z wieloma projektami w technologiach React w Polcode - Tomasz Kleszcz i Andrzej Tracz opowiadają jak wyglądały ich początki w branży IT, jak rozwinęli się w React’ie i co cenią sobie w pracy w Polcode. Zapraszamy do lektury!

React.js i React Native to obecnie jedne z najbardziej popularnych technologii webowych i mobilnych. Garść statystyk: w badaniu Stackoverflow, 36,8% programistów zadeklarowało, że korzysta z React.js (nadal liderem jest jQuery z wynikiem 43,3%). Natomiast JetBrains podaje, że wśród cross-platformowych frameworków mobilnych, React Native jest numerem jeden i korzysta z niego 42% badanych. 

Tomek, nasz ekspert od technologii React’owych w Polcode, swoją pracę opisuje: 

Robię to co lubię najbardziej! W dużym skrócie, tworzę aplikacje webowe i mobilne dla Klientów, pracuję nad nowymi widokami oraz funkcjonalnościami. 

Jestem samoukiem, programowania nie uczyłem się w szkole – w technikum byłem na profilu teleinformatycznym, ale ukończyłem studia ekonomiczne. Posiadane umiejętności zawdzięczam materiałom zdobytym w Internecie. Swoją przygodę z programowaniem zacząłem 8 lat temu – od języka Java. W 2015 roku postanowiłem rozwijać swoje umiejętności w aplikacjach webowych. Korzystałem z Ember.js, Node.js oraz Go, których używałem do realizacji zleceń dla samodzielnie zdobytych Klientów. Z końcem 2018 roku zainteresowałem się React i React Native, z którymi pracuje do dziś. W pracy spotykam się z wieloma wyzwaniami, ale to właśnie dzięki nim się rozwijam. Przez ostatni rok, który spędziłem w Polcode, nauczyłem się więcej o React i React Native niż przez wszystkie poprzednie lata. 

Technologie, które wykorzystuję to: 

  • React (biblioteka stworzona do tworzenia interfejsów aplikacji webowych napisanych w Javascript lub Typescript),
  • React Native (framework dedykowany do natywnych aplikacji mobilnych), 
  • biblioteki współgrające z React i React Native: Redux i Redux Saga. 

Aktualnie pracuję nad serwisem społecznościowym dla Klienta z USA. Wcześniej byłem odpowiedzialny za przygotowanie złożonego systemu rezerwacji, składającego się z aplikacji dla użytkowników oraz wewnętrznego systemu. W pracy bardzo pomaga mi myślenie out-of-the-box. Pamiętam sytuację, kiedy musiałem stworzyć widok w aplikacji mobilnej wraz z różnymi wykresami. Problem był taki, że żadna ze znalezionych przeze mnie bibliotek nie pozwalała na tyle zmodyfikować wyglądu wykresu, aby był on zgodny z designem. Postanowiłem użyć biblioteki React Native SVG, aby samodzielnie go przygotować. Efekt, który uzyskałem w pełni zadowolił Klienta 🙂

W Polcode bardzo doceniam przejrzyste procedury oraz elastyczny czas pracy, dzięki któremu udało mi się ostatnio obronić pracę dyplomową. Uwielbiam też ludzi, z którymi współpraca to czysta przyjemność i od których zawsze można się dużo nauczyć. A możliwość ciągłego rozwoju dzięki różnym projektom i szkoleniom – to dodatkowe zachęty.

W swoim teamie mamy również człowieka renesansu – Andrzeja – specjalistę od wielu technologii.

Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się ponad 12 lat temu w technikum informatycznym, gdzie pisałem proste programy. Zaczynałem od Pascala, później pracowałem w C++, ale finalnie zdecydowałem się rozwijać w kierunku aplikacji internetowych. Wtedy poznałem PHP, JavaScript, Node.js oraz pozostałe technologie, związane z tą gałęzią programowania. Ukończyłem Informatykę na Politechnice Świętokrzyskiej, w międzyczasie realizowałem okazjonalne projekty komercyjne, szlifując tym samym swoje umiejętności. Programistyczny etat rozpocząłem wraz z początkiem 2016 roku. W Polcode pracuje od 2,5 roku, aktualnie jestem na stanowisku Senior Full Stack Developer – to dlatego, że technologie, w których programuję są przeróżne (głównie Symfony, React.js oraz React Native).

W Polcode moja codzienna praca polega na rozwoju oraz utrzymaniu aplikacji typu SaaS, dedykowanych systemów CRM oraz aplikacji mobilnych. Projekty, w których biorę udział są zazwyczaj długoterminowe, realizowane w kilkuosobowych zespołach. Często współpracujemy bezpośrednio z działem IT naszych Klientów, ale zazwyczaj jesteśmy w całości odpowiedzialni za realizację działań. 

Jedną z głównych zalet pracy w Polcode są świetni ludzie, którzy tworzą nasz zespół – zawsze chętni do pomocy i z poczuciem humoru. Polcode to przede wszystkim miejsce, które daje masę możliwości rozwoju i realizacji różnych projektów, w wiodących technologiach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w czym jeszcze kodują nasi programiści, sprawdź zakładkę KARIERA i dołącz do jednego z naszych ITeamów! 

On-demand webinar: Moving Forward From Legacy Systems

We’ll walk you through how to think about an upgrade, refactor, or migration project to your codebase. By the end of this webinar, you’ll have a step-by-step plan to move away from the legacy system.

Watch recording
moving forward from legacy systems - webinar

Latest blog posts

See more

Ready to talk about your project?

1.

Tell us more

Fill out a quick form describing your needs. You can always add details later on and we’ll reply within a day!

2.

Strategic Planning

We go through recommended tools, technologies and frameworks that best fit the challenges you face.

3.

Workshop Kickoff

Once we arrange the formalities, you can meet your Polcode team members and we’ll begin developing your next project.