WordPress Developer

Grzegorz Jasiński o swojej drodze do programowania

Polcode Team
1 minutes read

Umiejętności, zaangażowanie i chęć rozwoju - to naszym zdaniem kluczowe cechy, które powinny charakteryzować programistę. Dziś rozmawiamy z naszym Wordpress Masterem - Grzegorzem Jasińskim o jego drodze do programowania... i nie tylko!

“Zawsze lubiłem komputery, niestety zawsze brakowało mi też cierpliwości i wrodzonych umiejętności analitycznych, które sprawiłyby, że pisane przeze mnie rzeczy miałyby ład, skład i strukturę. To prawdopodobnie wina mojego dziadka, który był partyzantem, a mi znacznie się to udzieliło 🙂 WordPress wybrałem chyba instynktownie – bez zbędnych klas, testów i abstrakcji, zanurzony w spaghetti po uszy. To oczywiście zweryfikowało Polcode, bo okazało się że programistę można (a nawet trzeba) nauczyć skakać!

Najbardziej ciągnęło mnie do tego, czego nie potrafiłem: do muzyki – chociaż nie mam słuchu, do pisania – chociaż pióro ciężkie, do grafiki – chociaż nie wiem jak się za nią zabrać no i do kodu… Ten ostatni załapał trochę bardziej bo był potrzebny w praktyce. Pewnej jesiennej nocy wymyśliliśmy z kolegą, że zrobimy internetowe radio. Chcieliśmy żeby grało muzykę z domów ludzi używając Shoutcasta, jakiegokolwiek miksera i sprzętu jaki mają u siebie. I choć nie ukończyłem studiów informatycznych byłem najbliższy napisania „Hello World” w PHP, więc zaszczyt stworzenia strony internetowej przypadł właśnie mi. 

Potem wszystko potoczyło się samo. Zanim zostałem freelancerem wordpressowym, pracowałem w różnych miejscach i łapałem się różnych aktywności, które miały niewiele wspólnego z branżą IT. W pewnym momencie po prostu zaryzykowałem, rzuciłem pracę i postawiłem wszystko na jedną kartę – programowanie. Po kilku latach zawitałem do Polcode i właściwie tutaj szlifowałem swoją umiejętność pisania, a to za sprawą ludzi, z którymi przyszło mi realizować projekty. Tu wspomnę o Pawle i Dominiku, bo od nich nauczyłem się najwięcej i z tego miejsca ich pozdrawiam. Bez Was pewnie dawno wyrzuciłbym klawiaturę przez okno. Dziękuję!”

Grzegorz, dziękujemy za rozmowę! 

On-demand webinar: Moving Forward From Legacy Systems

We’ll walk you through how to think about an upgrade, refactor, or migration project to your codebase. By the end of this webinar, you’ll have a step-by-step plan to move away from the legacy system.

Watch recording
moving forward from legacy systems - webinar

Latest blog posts

See more

Ready to talk about your project?

1.

Tell us more

Fill out a quick form describing your needs. You can always add details later on and we’ll reply within a day!

2.

Strategic Planning

We go through recommended tools, technologies and frameworks that best fit the challenges you face.

3.

Workshop Kickoff

Once we arrange the formalities, you can meet your Polcode team members and we’ll begin developing your next project.